www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Oкт 23, 2021 6:58 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 9 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 7:35 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Инспириран од Спиро и некој други темава ја отворив со надеж дека ке можеме да коментираме кој што поседува дали се исплати за парите и дали врши работа.
Темава ја ставив во општи информациии каде да му дојде нешто ко лав муабет или разно во крапскиот риболов за почетници.
Со оглед на можностите и финансиите што ги имаме еве до сега што набавив а имам у план уште да набавувам.

Наредно што ке го земам е овој родпод за цената ке ми брка раб........
[ img ]

_________________
[ img ]


Последна промена од 1 на Krki, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 7:41 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Вто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON 1683
Znaci vaka po moe gledanje , ubavo vika naslovot kolku pari tolku muzika, i jas pocnav so normalna oprema i najnormalni svingeri indikatori itn, kako sto rece Sporteks i Ico site sme pocnale taka da se ima nekoja oprema kolku da moze da si ja ostvarime posakuvanata cel na voda , da si go cekame krapco, e sega so pogolemo iskustvo i drugite poiskusni kolegi koi ni pomagaat poleka ke se uprejduvame i nie nikoj ne pocnal so skapa oprema od odma da se razbereme.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 7:52 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Јан 12, 2012 9:48 pm
МислењаCOLON 496
ЛокацијаCOLON Bitola
krste1978 НапишиCOLON
Инспириран од Спиро и некој други темава ја отворив со надеж дека ке можеме да коментираме кој што поседува дали се исплати за парите и дали врши работа.
Темава ја ставив во општи информациии каде да му дојде нешто ко лав муабет или разно во крапскиот риболов за почетници.
Со оглед на можностите и финансиите што ги имаме еве до сега што набавив а имам у план уште да набавувам.
http://www.carpologija.com/index.php?pa ... t&Itemid=2
Е темата е супер!!! Редно беше да има ваква тема , па тука на форумов на прсти се бројат луѓето што имаат скапа опрема, па и во цела МК , иначе Крсте тоа што си го купил нормално дека ќе ја брка работата како род под ,со исклучок на цврсти каменити или бетонски брегови но кај нас такви се ретки.
Со здравје да си го користиш!

_________________
Anyone who truly understands the passion for
angling knows, only true happiness exists by the
waterside. All other time is spent either thinking or
dreaming about it.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 7:56 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Ова се сигнализатори земени половни бидејки исти такви коштаат повеке пари е сега како фирмаа се топ па мислам за тие пари има да пиштат дури до релната кај мене дома.

carp-sounder

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 8:06 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Полека ја читав цела тема околу индикатори и врти сучи ребаланс на буџетот се решив за овие индикатори....

http://www.carpologija.com/index.php?pa ... t&Itemid=2

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 8:16 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Јан 12, 2012 9:48 pm
МислењаCOLON 496
ЛокацијаCOLON Bitola
krste1978 НапишиCOLON
Полека ја читав цела тема околу индикатори и врти сучи ребаланс на буџетот се решив за овие индикатори....

http://www.carpologija.com/index.php?pa ... t&Itemid=2
Мое мислење е дека подобри се свингери што имаат подвижно тегче а не е лошо и горе каде се закачува конецот и тоа да се штелува

_________________
Anyone who truly understands the passion for
angling knows, only true happiness exists by the
waterside. All other time is spent either thinking or
dreaming about it.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 8:42 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Земено за на вардар наменето за крап и за некоја друга риба за терени кај што е лош просторот за родподови....

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 8:45 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
krste1978 НапишиCOLON
Земено за на вардар наменето за крап и за некоја друга риба за терени кај што е лош просторот за родподови....
Колку пари е оваа чудо и кај може кај нас да се најде ако уопште го има ? :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 8:52 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Јан 12, 2012 9:48 pm
МислењаCOLON 496
ЛокацијаCOLON Bitola
Flore ги има истите од сликата знам дека ги купил од србија , иначе се одлични (сум ги користел неговите) , одоздола имаат копче и се вклучени само кога се прицвстени на стапот
тонот не им е мн. јак но е доволен и работат на истиот принцип како нормалните сигнализатори само немаат штелувања, мана им се само ремчињата за прицврстување но лесно се преправаат

_________________
Anyone who truly understands the passion for
angling knows, only true happiness exists by the
waterside. All other time is spent either thinking or
dreaming about it.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 01, 2012 8:58 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
јас ги нарачав и ми стигнаа овие од Рон Томсон . Не се лоши , лесно се монтираат и вршат работа

[ img ]

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 9 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum