www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 15, 2024 5:42 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 27, 2011 5:49 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 8:49 am
МислењаCOLON42
ЛокацијаCOLONStrumica
Што е разликата меѓу бојлата и пченката, теренот, времето или нешто друго?? Мала помош бидејки сум почетник во крапскиот риболов???


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 27, 2011 6:20 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Od moja strana razlikata e so pcenka mozes da go najades krapot i ke go zasitis , a so bojlata nemozes sekogas ke bide gladen i bara uste :D zatoa sto ima aminokiselini vo bojlata i red drugi stvari sto se vari kaj nego mnogu brzo za raslika od pcenkata .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2011 12:40 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 8:49 am
МислењаCOLON42
ЛокацијаCOLONStrumica
Значи подобро е да се лови на бојла.. А со крмењето ако ловиш на бојла дали крмиш само со бојла или мешаш бојла и пченка??


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2011 1:04 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
mesas bojla pcenka prv den lovis na pcenka 2 den 50% tret den samo bojla


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2011 6:21 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 8:49 am
МислењаCOLON42
ЛокацијаCOLONStrumica
Фала многу на советот!!! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2011 11:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON819
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
се зависи каде и на која вода ловиш......ако знаеш дека крапот веќе работи на боила на таа вода каде што планираш да ловиш нема потреба да ловиш на пченка,а прихрануваш со пченка,конопно семе и други работи по сопствен избор и обавезно боили, а после извесно време прихрануваш само со боили- и подобро би било после секој уловен крап да прихраниш со неколку боили ;)

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 01, 2011 2:14 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПет Дек 10, 2010 1:43 am
МислењаCOLON258
tka e sale


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 28, 2012 10:10 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Se raspravam so eden drugar puno vreme okolu ova pa da ve prasam nesto.I vaka glasi prasanjeto zajci neli e podobro da se lovi na pcenka na diva voda ? Lovese tamu 2-3 dena na sekakvi boili nemase ni 1 tit dodeka ajs an obicna pcenak an dubinka iam fateno krapcinja poveke pati nezdam dali bil baksuz li iam neshto :foottap: :D :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 28, 2012 10:29 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
волчко
во многу од темите имаш одговор на ова прашање
- се разбира дека боилата е подобар мамец за крапот само треба многу работа како шо вели :ico:

ти препорачувам малце повеке да ги разгледаш некои теми во крапскиот радел и тебе и на другарчето ;)
и мислам дека ке добиете доста информации како и што со боилата

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојла или Пченка
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 28, 2012 10:31 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Fala ama ne ne moja noga u krapski odel ne stapnuva :D Ima premnog za citanje i mnogu deshifriranje izgleda ke si ostane dilema megu nas dvajcata :lol: :lol:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum