www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 23, 2024 8:56 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS266»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 05, 2010 5:24 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Админот тука ќе се истакне со информации :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 15, 2011 11:25 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Преземам слика од друг форум, пошо не сум ја видел тука, се надевам авторот нема да се љути за споделената информација ;)

[ img ]

2550 грама, фатена викендов на Козјак на кашика Мепс, сребрена со блага плава нијанса од половина и црвена тока, 12 Н грама и суспендер, длабочина 3,5-4м.

Риболовец: Бубе :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 15, 2011 12:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Браво за мајсторот-Бубе,мислам дека нетреба да се љути што е превземена сликата од друг форум.Навистина вакви капитални примероци се вистинска реткост овде во нашите води во Македонија,и треба да се споделат со нас вистинските спортски или рекреативни рибари за кои вакви улови во нашите води се вистинска радост.Уште еднаш БРАВО за мајсторот поготово што е уловена на најспортски начин. :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 15, 2011 1:51 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Не е точно дека нема кај нас :D Мојата е 2.850 , види во репортажи :lol:
[ img ]
ИМА ЛИ ПОГОЛЕМА СЕГА А?!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 18, 2011 6:25 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ajde malku pomos okolu informaciii za ezeroto sum bil ama sluzbeno do branata kade sto centralata imase ribari samo okolu mestoto kaj sto se spusta patot do ezeroto dali od taa strana ima dobri mesta za ribolov i dali moze da se lovi bez camec vo toj del tuka vo blizina na branata

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 18, 2011 7:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Тука околу браната изборот е тој,има неколку места десно од кај приколицата каде што даваа дозволи,па по едно стрмно патче надолу,или по патот каде што се спуштаат колите.На првото место по стрмното патче имаш огромна длабочина и по мене риболовот е на шашма,од другата страна каде што се спуштаат колите и чамците е голема гужва, и цел ден ке се изнаслушаш брчење на пенти.Имало уште еден пат се одело пешки некаде слично како од Бегниште до Тиквешко,ако си одел ке ти е јасно,ако не добри 1-1,5h пеш во еден правец,таму не сум бил,ке ти каже како е некој друг :lol: кој бил натаму.Најдобро е со чамец нагоре,а за тоа батка ке бараме помош од другите зошто не сум бил и јас.По последниве случувања и јас си ја подмачкувам пентата и се врткам околу маестралот. :lol:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 18, 2011 9:33 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
kire НапишиCOLON
Имало уште еден пат се одело пешки некаде слично како од Бегниште до Тиквешко,ако си одел ке ти е јасно,ако не добри 1-1,5h пеш во еден правец,таму не сум бил,ке ти каже како е некој друг :lol: кој бил натаму.
И да не го дознаеш! :)
Пола саат надоле, саат ипол нагоре, 2 дена во кревет со тешко воспаление на мускули, а да не ги спомнам пештерите од каде што во секој момент очекуваш да ти истрча некоја мечка :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 18, 2011 10:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Богами ако искочи мечка за 5 минути си горе, можеби и се исплати, само после една недела лежење во кревет. :lol: :lol: :lol:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 19, 2011 2:06 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
a imali dobri mesta tuka na nekoj kilometar od branata imam camec ama nemam penta ke veslame malku site se falat deka ima riba ama ne sum bil pa zatoa ovaa godina mora da pravime nekoja proba okolu dozvolite kako e kade se zima dnevna znam na barakata pisuva cena ama vikaat toj cuvarot nigde go nema

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЗЈАК
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 21, 2011 7:45 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Чуварите ќе те најдат уште не распакуван :D шала, ќе те најдат каде и да си и на лице место 200, иначе за местата, ако имаш чамец имаш доста избор да истражуваш, само 2 заливи мислам дека се забранети, тоа е вториот голем од лево и после тоа уште еден карши здуње исто така голем залив. Иначе за местата без чамец, еве ти еден линк јас еднаш сликовито објаснував
http://www.ribar.com.mk/index.php?optio ... Itemid=116


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS266»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum