www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aвг 18, 2022 9:49 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 10, 2011 4:11 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Пред некое време налетав на ова на интернет незнам кај нас колку е застапено и дали некој знае за ова но во америка некои измислил да направи нешто како блинкер од пивски капачиња сто ги свиткува на половина ги полни со сачми да тропкат стават трокука и осмичка изгледа биле ловни.Човекот што ги измислил има голем успех во америка со нивно продавање но тоа не ме чуди таму има повеќе риба,а и народот е малку по прост.Јас еве тука ке ставам некоја слика видео како се прават па да направиме муабет дали се ловни кај нас и дали вреди да се инвестира малку труд да си изработи ова :)


[ img ]

[ img ]

[ img ]

Изгледа доста едноставно,а и евтино за сечиј џеб


_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 10, 2011 6:32 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
odlicna ideja ke probam so kapacinja za tegli...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 10, 2011 6:46 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
нетие лоша идејата кога можи на лајца да се факја или на моркови па дури и на фотоапарат
само да сака рибата да јаде :mrgreen:
иначе имаше негде за овај експеримент негде во постарите теми мислам
и нее лошо некое капаче да се свитка зимава можи да испадни некоја
пастрмка после забрана :shock:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 10, 2011 6:50 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
spiro imam eden blinker ili vobler da go narecam ne znam koja firma e ali e bukvalno kako svitkano kapace od tegla ..zatoa napisav ..ke go slikam i ke go stavam na forum..cudo i cudno niz voda odi ..nekako ne umeam da go objasnam dvizenjeto...polski lie ceski,ruski,svedski ..gospod znae...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 10, 2011 6:52 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Јас напраив уште прееска една :D Сега ме копка различни бои,а ќе најдам повеќе капачиња ќе видам ако нејќе ништо да јаде големо чудо не се некои големи пари потрошени.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Последна промена од 1 на Илчо, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 10, 2011 6:53 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 15, 2011 7:32 pm
МислењаCOLON17
ЛокацијаCOLONskopje gjorce petrov (ge-ge)
sea ke treba da pijam stakleno pivo :D

_________________
на прва брачна ноќ ќе идам по риба !! хаха :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 10, 2011 6:56 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Ете ни валиден изговор зашто пиеме :D Хахаха

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 10, 2011 7:03 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
Volcko НапишиCOLON
Ете ни валиден изговор зашто пиеме :D Хахаха
Zasteda poradi opremata ..hahahaha :lol:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 10, 2011 7:10 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Баш сум заинтересиран што ќе се случи.Дали помала риба ќе го мава ли само покрупни парчиња дали е универзален има доста прашања да се одоворат,а најважно мое е кога ли ќе најдам слободно време да отидам по риба ахахаха :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 10, 2011 7:10 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ЦЕЛТА ГИ ОПРАВДУВА СРЕТСТВАТА :lol:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum