www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jун 30, 2022 11:31 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 10, 2011 4:11 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Пред некое време налетав на ова на интернет незнам кај нас колку е застапено и дали некој знае за ова но во америка некои измислил да направи нешто како блинкер од пивски капачиња сто ги свиткува на половина ги полни со сачми да тропкат стават трокука и осмичка изгледа биле ловни.Човекот што ги измислил има голем успех во америка со нивно продавање но тоа не ме чуди таму има повеќе риба,а и народот е малку по прост.Јас еве тука ке ставам некоја слика видео како се прават па да направиме муабет дали се ловни кај нас и дали вреди да се инвестира малку труд да си изработи ова :)


[ img ]

[ img ]

[ img ]

Изгледа доста едноставно,а и евтино за сечиј џеб


_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 10, 2011 6:32 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
odlicna ideja ke probam so kapacinja za tegli...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 10, 2011 6:46 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
нетие лоша идејата кога можи на лајца да се факја или на моркови па дури и на фотоапарат
само да сака рибата да јаде :mrgreen:
иначе имаше негде за овај експеримент негде во постарите теми мислам
и нее лошо некое капаче да се свитка зимава можи да испадни некоја
пастрмка после забрана :shock:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 10, 2011 6:50 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
spiro imam eden blinker ili vobler da go narecam ne znam koja firma e ali e bukvalno kako svitkano kapace od tegla ..zatoa napisav ..ke go slikam i ke go stavam na forum..cudo i cudno niz voda odi ..nekako ne umeam da go objasnam dvizenjeto...polski lie ceski,ruski,svedski ..gospod znae...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 10, 2011 6:52 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Јас напраив уште прееска една :D Сега ме копка различни бои,а ќе најдам повеќе капачиња ќе видам ако нејќе ништо да јаде големо чудо не се некои големи пари потрошени.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Последна промена од 1 на Илчо, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 10, 2011 6:53 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 15, 2011 7:32 pm
МислењаCOLON 17
ЛокацијаCOLON skopje gjorce petrov (ge-ge)
sea ke treba da pijam stakleno pivo :D

_________________
на прва брачна ноќ ќе идам по риба !! хаха :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 10, 2011 6:56 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Ете ни валиден изговор зашто пиеме :D Хахаха

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 10, 2011 7:03 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON 514
Volcko НапишиCOLON
Ете ни валиден изговор зашто пиеме :D Хахаха
Zasteda poradi opremata ..hahahaha :lol:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 10, 2011 7:10 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Баш сум заинтересиран што ќе се случи.Дали помала риба ќе го мава ли само покрупни парчиња дали е универзален има доста прашања да се одоворат,а најважно мое е кога ли ќе најдам слободно време да отидам по риба ахахаха :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 10, 2011 7:10 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
ЦЕЛТА ГИ ОПРАВДУВА СРЕТСТВАТА :lol:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum