www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 30, 2022 12:12 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS7»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Бојник на река Струмица
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 08, 2011 8:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Многу ми се сакаше на ова убаво време да му ја летнам за Грција ;) но во последен момент откажа друштвото ,а јас решен да го искористам топлото време што го даваа на прогнозата,се упатив кон блиската река, којашто тече на 7-8 километри од градот.
Покрај прогнозата за топло време :mrgreen: :mrgreen: се беше под лед и слана :mrgreen: :mrgreen:
[ img ]
[ img ]
За мамец користев леб,а ловев со петметровата болоњеза,тапа 3 грама,конец 14 со подвез 12 и јадица OWNER FUNA бр.12
Водата беше многу брза и беше тешко да се контролира системот,на место кадешто се околу тебе е потенцијална закачка.
Најсреќен денеска ,сигурно беше сопственикот на риболовниот дуќан во Струмица,затоа што скинав сигурно 15 јадици :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Дното беше полно со гранки,трски,капини и какви ле не гадости што ги довлечкала надојдената вода пред десетина дена.
Излезе и по некој бојник,да не е без ич :mrgreen: :mrgreen:
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Како и да е,тоа ми беше прв излет во оваа година,и најважно е времето поминато покрај вода денес ;)
На терен денес беше и Caspersky ;) ,кој исто така помина многу убаво,па го очекуваме и него да се јави :)
Можеби оваа мала рекичка не е Пчиња ;) ,ама еве кога нема друга варијанта-знае да направи кеф ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на река Струмица
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 08, 2011 9:26 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
Bev i jas toj den na rekata lovev na direkten najlon 16 so podvez 12 i jadica 14 na francusko lepce so tapa 1 gr
[ img ]
Sledniot pat ako ima riba ke bidam spremen za uste nekoja fotografija!
Direktno od teren!
Pozdrav!


Последна промена од 2 на CASPERSKY, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на река Струмица
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 08, 2011 9:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Полиз БРАВО,навистина рекичево не е Пчиња ама очигледно има риба.Уште еднаш браво, си ги скапал :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на река Струмица
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 08, 2011 9:29 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Ное 22, 2010 9:18 pm
МислењаCOLON56
Kire koga ke odime da ja posetime rekickava
:)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на река Струмица
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 08, 2011 9:30 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Ное 22, 2010 9:18 pm
МислењаCOLON56
Bravo za Majstorot


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на река Струмица
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 08, 2011 9:31 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
kire НапишиCOLON
Полиз БРАВО,навистина рекичево не е Пчиња ама очигледно има риба.Уште еднаш браво, си ги скапал :D
Мајсторот погоре ги има дораскапано :mrgreen:
Caspersky Панич :D штом ке ги направиш првите слики покрај реката....одма ја мениме таа со рибите у кадата.До тогаш нека стои ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на река Струмица
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 08, 2011 9:39 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Ное 22, 2010 9:18 pm
МислењаCOLON56
Steta sto Kire utre pravi rodenden na malata
ke bevme na gotovs :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на река Струмица
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 08, 2011 9:47 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
Poliz НапишиCOLON
kire НапишиCOLON
Полиз БРАВО,навистина рекичево не е Пчиња ама очигледно има риба.Уште еднаш браво, си ги скапал :D
Мајсторот погоре ги има дораскапано :mrgreen:
Caspersky Панич :D штом ке ги направиш првите слики покрај реката....одма ја мениме таа со рибите у кадата.До тогаш нека стои ;)
Едно големо БРАВО и за мајсторот :D :D :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на река Струмица
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 08, 2011 10:33 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 26, 2010 9:55 pm
МислењаCOLON40
ЛокацијаCOLONPernik BG.
Браво Коле , па си ги утепал ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Бојник на река Струмица
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 10, 2011 3:22 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4638
ЛокацијаCOLONSkopje
Cestitki, dobro e kako za prvo vo godinata,......

Samo Kremenadla sega koga ke gi vidi slikive.....ima da si ksne od gazot

On vcera brkal crvenoperka na Velesko :D , pa posle se prefrlile na Crna (od sto mnogu jadelo na Velesko) :lol: za popadika i najverojatno na krajot Crnecot

A ete kade se kriele bojnicite


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS7»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum