www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 01, 2024 6:46 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON ЕЗЕРО РОТИНО - Битолско
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 20, 2011 2:18 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 16, 2011 11:05 pm
МислењаCOLON17
ЛокацијаCOLONБитола
Гледајќи на Гугл Земја, забележав едно не многу големо езерце во близина на село Ротино, Битолско, на патот кон Ресен. Имаше на вашиот сајт за некое езеро новоотриено од вас исто така на патот битола-ресен но во близина на ресен. Така да, тоа ме натера да одам и да видам што е како е, бидејќи тоа не е никаде досега спомнато.

Еве и координати 41° 3'13.91"N - 21°12'18.15"E

Некои од селаните кои ги прашавме рекоа дека иделе по некои рибари и ваделе не баш ''ситни'' риби, но не можеа точно да ни кажат за какви риби поточно се работи.

Толку засега... се надевам дека ви се допадна :P :) :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Уште едно заборавено езеро...
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 22, 2011 1:06 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLONСаб Јан 22, 2011 12:52 pm
МислењаCOLON1
rotino ezeroto ima samo pastrmka i klencina!
stuka nema!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 16, 2011 6:29 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 5:41 am
МислењаCOLON166
ЛокацијаCOLONБитола
езерото е сеуште замрзнато.....можиш да одиш по него .......а јас имам 110 кила.......најверојатно навечер температурата паѓа многу ниско штом е толку замрзнато........одмрзнато е само кај испустот во каналот што оди...... :| :|

_________________
‎"Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths." - Jimmy D Moore


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 9 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum