www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Дек 02, 2021 5:07 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 9 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 02, 2012 6:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
martinMK НапишиCOLON
Stole НапишиCOLON
Фала богу ви текна дека не е важно каква сорта и боја е мачката...битно е да лови глувци.
Или ке утиња секој пат..

Значи да се разбереме, ако одите на води кој бараат да имате Century, Free Spirit, и фрлачки трски кој се наменети за големи води, работата нема да ја завршите ако земете некоја трска која не е за тоа предвидена.. секако решението на тоа е да развлекувате, но кој развлекувал знае дека е макотрпно сето тоа...

Дечки долго време немав спод.. па се мучев као незнам што, си купив спод и ми е милина дека имам со што да хранам, а и не само тоа туку се нервирам зашто сиве овие години не сум си оделил 100 евра за да си олеснам.

За мене одењето на риболов е уживање и тоа треба да е, а не мачење и импровизации.

Инаку од трски имам

2х Shakespeare Powerplay 3.66 2.75lbs - Full parabolik
2х Shakespeare Powerplay 3.66 2.50lbs - Full parabolik
2х Jaxon Profix 3.66 3.00lbs Fast Taper

На нив 3х Шимано ББЛЦ.

Со 2.75лб 75-85гр олово и мамец се фрла одолу 100-105 метри.
со 3лб фаст тапер имам измерено 154 кругови на шиманото, просек е 0.95м повлекување.

Се е до техника на фрлање, и познавањето на опремата.

Поздрав,
Мартин.
Убаво кажано, плус да не разглабаме што треба ако решиш да одиш на било кој натпревар на поголема вода каде е нормлано забрането развлекување!

Јас сум го јадел тој 2000/тата и тоа немиен, кога дечишта од Хрватска ме преслушаа на цел материјал само затоа што немав опрема со која ќе можам да фрлам и хранам над 120 метра и тоа со моите сопствеи боили кои им ги дадов пред натпревар.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 02, 2012 11:34 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Млад Риболовец НапишиCOLON
не се малку мали крсте?

Да ама има затоа и резервни кој се купени минатата год за евтини пари......
http://www.totalfishing.ro/mulineta-lin ... 17808.html

Нешто многу мал капацитет на шпулните. На најголемиот модел излегува дека може да намоташ околу 124м. најлон со дебелина 0,35мм
Ке користам 0,30 и затоа ке добијам малце повеке должина а има и втор тим за недај боже.

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 11, 2013 12:25 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Ovoj e veke spremen za borba so okupatorot

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 11, 2013 12:26 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
xixxiiixixixixxixi se e caknato upm :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 11, 2013 5:23 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON 2075
ЛокацијаCOLON Kumanovo
Abe ubavo vika tema, Kolko Pare Tolko Muzika, eve mene kolku me kostaat 3 parabolika rucni rad, okca,drzac,potpis se e moj licen izbor..


Blank-------------Century FG
Length------------12’
Test curve--------3lb
Finish-------------Matt Graphite
Reel seat----------ALPS Trilex 18mm black colour plus stainless steel collars
Handle------------- Duplon with short carbon butt grip
Butt cap-----------CFR Stainless
Guides/legs--------Fuji Alconite BSVAG 50 to 20mm plus 16mm tip.
Line clip-----------Not required
Whipping----------Dark brown
Inscription---------Carp Limited Edition
Cloth rod bag------Included


Total---------£1020

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КОЛКУ ПАРИ ТОЛКУ МУЗИКА-ОПРЕМА
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 11, 2013 2:42 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
kladofora НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
јас ги нарачав и ми стигнаа овие од Рон Томсон . Не се лоши , лесно се монтираат и вршат работа

[ img ]
mana im e sto posle udar na ribata postojano sviri da ti gi dupne usite,a ne mozes da go isklucis dodeka si zafaten so vadenje na ribata,zatoa predlagam podobro eftin indikator.

Eftin vodootporen indikator e kaj mene 450denari...bidejki ima popust za clemnovi na Ribar 10 % toa e uste poeftino a za 3 kupeni odobruvam popoust od 15 % ili 380 za parce ..sto e dobra cena :lepi:ili 1.140 denari za 3parcinja.... :filip:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 11, 2013 4:51 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
:~~ :~~ :~~ :~~

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 11, 2013 5:19 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 16, 2012 11:59 pm
МислењаCOLON 487
Ajde duki pofalise sto si kupil za vo liga


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 11, 2013 5:33 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON 3008
:D

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 11, 2013 5:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON 1507
My New Baby :D ..........Fox Stalker 4 rods

[ img ]

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 9 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum