www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aвг 18, 2022 9:08 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123456»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 11, 2013 1:18 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 16, 2012 7:13 pm
МислењаCOLON38
ЛокацијаCOLONSkopje
Темава ја отворам да си поравиме муабет ние од "2ра лига" ограничените, да си поправиме муабет тука, со надеж
дека мозеби еден ден модераторите ке не вратат во регистрирани корисници и ке имаме право на влез
во "1ва лига" , поздрав до сите второ лигаши и ајде да им покажеме на прволигашите дека и ние сме за тамо,
Тоше еве ти шанса

поздрав од втора лига до прва, мислете му ја :lollol: :lollol: :lollol: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 11, 2013 1:26 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Не разбирам, секој е дел од форумов и нема прва или втора лига.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 11, 2013 1:31 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 16, 2012 7:13 pm
МислењаCOLON38
ЛокацијаCOLONSkopje
Normalno, no nekoj clenovi koj bile i se pomalku aktivni se restriktirani vo nekoj temi pa zatoa malku i nie pomalku aktivnite da se razmuabetime, a prva i vtora liga e samo shala poradi ogranicuvanjata koj gi imame, kako sto nemozeme da gledame informacii za vodite , reportazi i del od nekoj temi

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 11, 2013 1:39 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Да објаснам...

Групата на модератори како и администрацијата на форумот поради зголемена активност на членови кои се со
0 постови, направи превентивна мерка да се лимитираат истите од сигурносни причини кои се општо добро
на секој риболовец и риболовот воопшто.

Од тука се поттикунува да истите тие членови (голем број на членови со 0 постови) бидат активни т.е.
соберат храброст и влезат активно во дискусии. Бројката на постови која треба да се постигне е минимална
и е некаде од 10-20 поста во зависност од лимитот на темата.

Колеги, ова правило функционира на секој можен форум кој постои и е само од чисто превентивни причини.
Истотака се дава и стимул да новите членови или постарите членови се поттикнат за дискусија.

Апсолутно нема никаква лига, ниту дискриминација.

Бидете активни, претставете се и повелете во секоја тема за разговор. :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 11, 2013 2:03 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 16, 2012 7:13 pm
МислењаCOLON38
ЛокацијаCOLONSkopje
Mnogu e jasno ova sto go napisa, mene i Sasho mi objasni vo LP, ama forata e ajde nekako da se aktivirame, ne samo da citame, pa zatoa cisto go otvoriv ovoj muabet , kako ajde napred, a toa so ligite bese cista shala, znaci napomenav i pogore deka se shalam

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 11, 2013 2:14 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Bobi nema 1-2 liga ednostavno brat druzba...Nema iskusni ne iskusni ovde sme site isti....Te podrzuvam eve neka pocnat barem nesto od nesto da pisuvaat ...Za mene e dovolno samo i da se prestavat da prasaat nesto ako ne im e jasno ednostavno neka trgnat....

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 11, 2013 2:17 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 16, 2012 7:13 pm
МислењаCOLON38
ЛокацијаCOLONSkopje
Znaci ok e se, pak ke napisam prva i vtora liga e samo shala drugar, go napomenav toa vo sekoj post

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 11, 2013 8:55 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11615
ЛокацијаCOLONСкопје
Тебе ти поминала забраната, си го надминал долниот лимит :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 11, 2013 9:19 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Sega dobrodojde vo prva liga... :D
A prva liga e onaa utrinskata na pernica koga ke stanes od spiienje... :lol:
Aj dobro dojde.....

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 11, 2013 9:42 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jул 18, 2011 3:44 pm
МислењаCOLON118
ЛокацијаCOLONSkopje
Гледаш ли што прави два реда муабет :D

_________________
Не ми треба многу за да му ја здувнам по риба :)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum