www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jун 04, 2020 4:34 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 22 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 15, 2014 11:21 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON 2075
ЛокацијаCOLON Kumanovo
Sto e sramota sramota e, pa da gi prasam deckite od slikite ZASTO VI E TOLKU RIBA BRE ALOOOOO ZIMNICA LI KE STAVATE :?: :?: :?: :?: :?: Neznam kaj se loveni ribite ne pisuva po slikite ama STO E MNOGU MNOGU E. Ako e nekoj od FORUMOT samo ke vi kazam ZA GREOTA STE...

P.S...Slikite se prezemeni od Facebook Profil...

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 15, 2014 11:54 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
[ img ]
[ img ]

Добар улов, незнам кои се, можеби се и на форум, каде ловеле, дали во МК или кај јужниот сосед, ама кај и да е, за мрена волку да се земе жалосно е, па не е бојник мајкуму


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 15, 2014 12:42 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
e ova se veke majstori.volku riba za eden den e stvarno profesionalizam

bravo :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 15, 2014 12:46 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
vardar kaj nas...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 15, 2014 1:54 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Soberete uste nekoj dinar za poribuvanje ...mi se zalaat malku lovele na edno izleguvanje SPORTSKIVE ribolovci . .. . . :hit_head:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 15, 2014 1:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON 2221
ЛокацијаCOLON Skopje , Macedonia
GRdo :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :howitz: :howitz: :howitz: :howitz: :evil: :evil: :evil: :evil:

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 15, 2014 2:03 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Mozda im bilo slava na lugeto pa mnogu gosti imaat :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 15, 2014 2:13 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
ako se trojca vo red e donekade,legalno fateni i plus vakvite ulovi na mrena ne se tolku cesti taka da se si se vo red spored mene nema mrezi,nema struja... so trska se majstorive go pogodile denot go ovekovecile momentot i meslam deka netreba do tolku strogo da se reagira.demek ribokradci vidi so pravat masakri i t.n.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 15, 2014 2:14 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Ova e ulov na trojca luge i e von granica grcka i me zabole za tamu sto sakaat neka pravat.....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Do KOGA VAKA ?????
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 15, 2014 2:21 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON 1136
ЛокацијаCOLON Скопје
незнам колкава е дозволената бројка по човек за еден ден да се земе, но на сликава има 36 парчиња ( ако убаво изброив ) а тоа е по 12 парчиња на човек, што мислам дека е доста над дозволената бројка, + нека се земе во предвид тоа што е време на криволов како и да сакаш гледај на работите дали традиции или не, но риболов без дозвола е криволов... и не е воопшто битно дали е во МК или грција, каде и да е овие се македонци така да нема да им смени ништо локацијата на риболов, секаде ќе извршат масакар и на марс да ловат...

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 22 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum