www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jул 12, 2020 10:22 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Пастрмка печена на даска
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 27, 2014 2:50 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Не сум пробал ова, ама делува интересно, еве неколку линкови:

http://fishki.net/1272607-interesnyj-sp ... grile.html

http://www.mypansandpots.com/2013/10/lo ... -wine.html

http://www.thekitchn.com/how-to-grill-s ... dar-152412

Дасчето треба да биде од јаболко, храст, јавор или кедар.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пастрмка печена на даска
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 27, 2014 4:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Изгледа јакоооо... Ако пробаш - кажи :)

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пастрмка печена на даска
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 27, 2014 4:23 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Ке кажам, ама се ми се чини дека некој од мераклииве
за скари ке биде побрз. :D

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пастрмка печена на даска
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 27, 2014 5:46 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Убави рецепти :!: :!: Ама каде да најдам ..ПАСТРМКА.. :lol: инаку даска имам не ми фали . :D

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пастрмка печена на даска
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 27, 2014 6:34 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 19, 2011 8:09 pm
МислењаCOLON 324
Оки мајсторе! Компир ке ти фати пастрмка само ти јави му се :D :D

_________________
ТАПА СИ Е ТАПА!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пастрмка печена на даска
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 27, 2014 6:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Ja bre ova sose daska bi go izel.Baze moze vikendov ke idam za Mavrovo pa koj saka neka naraca kolku saka,samo da ne preteruva da ne mu e za slava... :mrgreen:

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пастрмка печена на даска
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 29, 2014 2:43 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
kompir99 НапишиCOLON
Ja bre ova sose daska bi go izel.Baze moze vikendov ke idam za Mavrovo pa koj saka neka naraca kolku saka,samo da ne preteruva da ne mu e za slava... :mrgreen:
Мрсни се сеа славите !

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пастрмка печена на даска
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 30, 2014 12:16 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
:ok_ok: Ми изгледа многу примамливо и гурмански.
Обавезно ке пробам но со Сомовина и тоа во природа (не во двор - тоа неважи)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum