www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Maј 28, 2023 6:53 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS312»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 1:07 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Не знам дали е време и место ама од негде мора да се почне....
Секако форумот ке биде место број 1 за настаните и за другата година.....
Овде сакам коретна дискусија и квалитетни предлози кој во иднина би ги доставиле до куќата на риболовот.....
Мое мислење е дека треба да се одржи и дека треба да се оди на светско првенство....
Да биде на квалитетно езеро кое захтева многу работа за да дојдеш до успехот....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска лига 2015....
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 1:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Според мене првично да се предложат езера со одприлика рамноправни позиции,пристапни и на време да се знае колку позиции ке има максимум.Езерото да се пориби од МРФ или од кој треба,како што беше и со Црничани.Мој предлог е Пањурци има стара риба и мислам дека треба уште 2-3 порибувања за да биде добро за натпревар,не одлично туку добро.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска лига 2015....
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 1:33 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Ное 26, 2012 12:57 am
МислењаCOLON138
ЛокацијаCOLONБогданци
Dimitar НапишиCOLON
Според мене првично да се предложат езера со одприлика рамноправни позиции,пристапни и на време да се знае колку позиции ке има максимум.Езерото да се пориби од МРФ или од кој треба,како што беше и со Црничани.Мој предлог е Пањурци има стара риба и мислам дека треба уште 2-3 порибувања за да биде добро за натпревар,не одлично туку добро.

:lepi: :lepi: :lepi: :lepi: Риба има и млада,не само стара. Успешен е мрестот неколку години по ред, ги отепаа крапчиња од по 2-3 кг... :(

Стазата за сите иста, 2-3 позиции имаат препреки само, и идеална за риболов во далечина :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска лига 2015....
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 3:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Nedaj boze da fati susa kako pred nekoja godina koga bev vodata bese padnata mnogu pola ezero go nemase.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска лига 2015....
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 3:21 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Епа ако фати на Паљурци ке фати и на Црничани,Мантово,Мавровица итн..

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Крапска лига 2015....
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 4:44 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON388
ЛокацијаCOLONСвети Николе
мој предлог е мавровица не дека е наша туко. има место за бар 28-29 позиции од прилика и нема на кое место не сум ловел и не е давало резултати.и тука некаде во централна македонија е, и ако се направи да биде натпреварувачко езеро мислам дека ќе имате бар 2-3 нови екипи.
и не и фали многу само да се пориби квалитетно со поедри примероци. 2 години за ред има успешни мрестови. врие од крапчиња до 1кг. има и поголеми само во недоволен број.
до секоја позиција се доага со возило до самата вода а кога е била најсушна година и спадната до максимум и тогаш во такви ситуации ќе има сигурно 22-23 позиции.
повеќето од вас ја познаваат нема препраќи под вода мислам закачќи, има доволно ширина за зафрлања и над 130м.
јас несум со натпреварувачќи карактер и не гледам да си најдам дестинација која ми е до газот што велат, туку ве гледам дека се мачите па си реков да ви поможам да не одите по барите со треви и до 2 метра дубина. па вие си знаете а и мрф.

_________________
КД електроника.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 4:56 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
преспанско како езеро, стаза каде е нај погодна обалата и каде ке собере нај поке бокса, од стење до крани валјда ке се најде такво место

дива вода, крап нема што да се пориби пошто го има нека се вложат сретствата за стаза или нешто друго, за сите исти позиции кој до кај е способен нека фрла и рани и на што сака нека лови.

- нема поплава да ве фати, тревите не се како тељови ко на црничани, длабина слична како и кај комшиите лево и десно , место за камп па и возило до вас да не се претоварате со опремите, концесионер ке има па ке ви ја чува стазата недела до две пред натпревар(башка и мрф ке може да пушта контроли од чувари), лесна за поставување боксови и тампон зона помегу нив(да не се пресеквате со нафталини) и има уште нешто сигурно што сум заборавил

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 5:00 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ubava ideja, ama ke ima placenje posle :D :D

ke vikaat zosto 2 ribi se fatile :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 5:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Spirka i ti se zanesuvas po nekogas,koga ke pocnat da slapaat 16 tima so raketi ima krapot da otide vo Albanija na godisen odmor :mrgreen:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 5:11 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
абе таму шлапаат тропаат по чамците, мрежи и вили фрчат и крап пак има, овие ке го уплашеле

па некој ке шлапа на 150+ некој ке шлапа на 20-30 ке си се распоредат со договор :D

само на таков тип на води натпреварот лига може да личи како и на светско да си бил

зајак па и ако не фатат риба голема работа и така на светско за една се бориме


пс- модератори префрлете постовите во лига 2015та -- сум згрешил темата, од постот мој погоре

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS312»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 11 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum