www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aвг 18, 2022 9:11 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Предлог локација за форумска дружба
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 12, 2011 6:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON1681
ЛокацијаCOLONСкопје
По последните идеи на членовите на форумот за амблем на форумот,дејствување-организирање во здружение...мислам дека дојде време да седнеме и да се запознаеме и да мавнеме по некоја жолта се разбира :lol:
Мојот предлог е следен, се разбира доколку сметате дека е ОК.
Локацја с.Бадар во црковниот комплекс св.Атанасиј во Бадар.
Тука има се маси,клупи,прибор за јадење,садови значи нема потреба никој да носи ништо.Има голема покриена настрешница на која може да не собере сите членови на форумот до еден.
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Значи и да го утнеме времето,ако заврне ке бидеме на суво.Бадар е оддалечен помалку од 10км од Велешко езеро од првата предложена локација.Кој сака да лови од сабајлето може да проба на Пчиња или на дупките.
Единствено што треба да донесе секој кој мисли да дојде е пијалок,салата и месо за скара која ке ја направиме таму.
По дружењето ке треба да исчистиме и да оставиме се како што било.
Како термин предлагам 22 или 23 мај а може и 28 или 29 мај со почеток во 11 час.
Па повелете изјаснете се. :D
А за сите кои ке риболовите на 15 мај во околината на Бадар а рибата слабо јаде,ве поканувам горе во црква по повод летен св.Атанасиј на голем црковно народен собир.

Вака беше на втор ден Велигден.

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 12, 2011 8:02 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Abe kaj se nevestata i mladozenecot na videovo? :lol:

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Maј 12, 2011 8:37 pm 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 25, 2011 10:08 pm
МислењаCOLON1
Moj predlog:
Forumska druzba na Kozjak kaj Sinadin na livadata
da ne bide dzabe otepan denot


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 13, 2011 10:21 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4638
ЛокацијаCOLONSkopje
Ова е добра предлог на Кире, ако прајме дружба, она што не успеавме минатиот пат зашто не заеба времето, според мене воопшто да нема риболов, дружбата ја правиме за првпат да се сретнеме, да се запознаеме, тие што не се знаат, да проабетиме, да размениме искуства и мислам дека локацијава на Кире е ТОП, ако сме покрај вода и се носат трски, ништо не прајме, нема да се знае кој фаќа, кој скара праи, кој моабет праи, таква дружба со риболов ќе прајме на некое такмичење ако го организираме, башка сега мрест и ја не сум за ловење. Инаку и локацијата на Козјак е добра, само што мислам дека таму треба да си направиме еден натпревар. За оваа пригода, местово нуди маси, столови, покрив, тањири, мислам дека доста ќе ни олесни, за да не прајме цела организација кој колку маси ќе носи, колку столови, колку скари, и сл.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 13, 2011 4:29 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 16, 2011 12:28 pm
МислењаCOLON46
ЛокацијаCOLONВелес
Odlicno.za koe i da e mesto i bilo koe dato ja sum za:)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maј 13, 2011 7:43 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ubava ponuda
i dobro bi bilo da se skrsi prviot mraz ednas
pa potsle ke trgne rabotata
inace jas sum ednas vo nedelata da napraime po edna forumska druzba
primer ova nedela
ovde drugata na kozjak pa na mladost pa berovsko ezero i taka natamu pa koj ke moze i saka neka doagja

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 03, 2012 9:10 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ke se krsi li mrazot ovaa godina :D :D :D a spirka :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 03, 2012 9:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
jas sum za kaj ke se reshite da bide tamu i ne mi smeta.
ako sme pokraj voda vo pravo e boris deka nema da ima sedenka i pijenka ahahah ke se peca...

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 03, 2012 9:31 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ами здравје боже да не се зарекувам јас сум за да седнеме и да се офајдиме малце од рибарски
муабети --па да видиме на кој муе нај голем -- :mrgreen:
а и редно време е годинава да одбереме место и датум само за инает за ланската година што
не направивме една форумска
ајде давајте предлози

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Феб 03, 2012 9:34 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
jas vikam deka ke se najdeme vo centar na makedonija, za site da imaat iso za vozenje :D :D :D :D aki jas i ti organizirame. :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum