www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 25, 2024 6:56 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS7»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 30, 2015 8:06 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Материјалот личи како нешто помеѓу пластика и гума, специфична маса која е ИСКЛУЧИТЕЛНО јака и може да се користи за голем број намени, изолации, заштити. Смесата е до толку јака што американците почнале да ја користат за обложување на своите шатори против шрапнели и бомби.

Она што би не интересирало нас риболовците е обложување на долниот дел на чамецот со оваа облога, по што чамецот може и по острови да го возиш ништо нема да му биде :shock:

За што станува збор погледнете на следниве видеа
Во Македонија генерален и единствен застапник за овој нов вид на материјал е Ѓоргија (човекот кој го изработи нашиов форум), така што било кој што е заинтересиран за обложување, заштита или било што со овој материјал слободно нека го контактира. Човекот има и свој сајт

http://www.polymers.mk/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 30, 2015 8:10 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
И ствaрнo рaбoти oдличнo, веќе изведе некoи рaбoти зa фирмaтa кaде штo рaбoтaм :lepi:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 30, 2015 8:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ne gi gledav klipcinjata od mob. mozda ima objasneto,me interesira toa nekoj premaz li e ili nekoj vid na folija platno sto bi se zalepiolo.Se znae li cena.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 30, 2015 9:09 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Се прска како премаз, инстантно се прави како гума, практично неуништлива

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 30, 2015 9:11 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
jaka rabota,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 30, 2015 9:15 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 2:33 am
МислењаCOLON16
:oops: Накратко, се нанесува со прскање, се суши за 5-10 секунди и е отпорно на сите надворешни влијанија. Главна употреба, хидроизолација, заштита од корозија, заштита од абење итн итн.

Нашироко, контакт преку сајтот, па повелете, ве очекуваме :D


ЕДИТ: што убав аватар сум имал...сум заборавил :)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 30, 2015 9:18 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Џабе, риба уште не доби :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 30, 2015 9:42 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 2:33 am
МислењаCOLON16
абе лајк немало овде, а? :)
ај да видам дали може да се вгради, па Филип да ти кликнам.

ништо од риба, само си ја префрлате топката, крапче било, не јадело, спортски ги враќаме...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 30, 2015 9:44 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
sakam da kupam edno vakvo cudo, na toni solar i na ovoj tendgerkovo moj da im gi zastitam masinkite :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 30, 2015 9:49 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jул 31, 2013 10:08 am
МислењаCOLON388
ЛокацијаCOLONСвети Николе
pisi nesto cena kako se naplaka od kvadrat od kilo.
bas sum zainteresiran pravam kuka nekako bi mozelo da mi koristi za izolacija sigurno .

_________________
КД електроника.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS7»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum