www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 23, 2020 9:24 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 11 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 16, 2015 9:46 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Imase nekolku nasi koj bea ovoj vikend a i poolgo na ribolov ( citaj odmor ).
Cekavme ubavi informacii od niv ama nisto.
Kako da ja snemalo ribata.

A jas u se spremam od 5 juli na kraj od prviot krak.
Ke bide dosadno izgleda.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 16, 2015 9:53 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Neznam za nasite ama grcite gi tepaat od obala ,gi rasturija

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 16, 2015 9:55 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Na jadica moze ama jas zboruvam za spin

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 16, 2015 9:59 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Na spin saso od obala
[ img ]

[ img ]

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 16, 2015 10:00 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Tolku znaeme.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 16, 2015 10:02 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
ubavo nekade imase napisano ,oni sekoj den nie edvaj eden vikend vo mesecot.samo toa e a ne deka neznaeme

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 16, 2015 10:02 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON 684
Инаку, во петокот, во Фурка, на првиот крак, делфините имале шоу во близина на брегот и тоа цело јато, скокале бес(платно) за туристите цел ден. :) Инфо од втора рака е ова ;) Инаку имав фора само три пати да излезам да ловам од кои на два пати наидував на поставени мрежи долж "карпите што должат многу" . Најверојатно септември ќе одам на подолго, па ќе имам повеќе време да ловам. :fishing:

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 16, 2015 10:03 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 14, 2012 4:06 pm
МислењаCOLON 243
ЛокацијаCOLON Маврово
Јане од кај ти се овие слики, кој се момциве ако не е тајна?

_________________
If i'm not fishing, i'm thinking about it!

www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 16, 2015 10:04 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON 684
Оној од последната фотографија ми изгледа како "сурфер". Има доста што ловат и со таа техника во Грција.

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Morski laf muabet
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 16, 2015 10:05 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 14, 2012 4:06 pm
МислењаCOLON 243
ЛокацијаCOLON Маврово
Втората не е фатена спин 100%

_________________
If i'm not fishing, i'm thinking about it!

www.ribar.com.mk


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 11 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum