www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Maј 26, 2024 8:47 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 25, 2014 8:56 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
JaneMK НапишиCOLON
Odlicno prezentirano Vase.
Edna napomena do site.Nikako ne rabotete so poslabi firmi na bormasini,riknav na ovoj nacin 2 kom,pogotovo ako e jak mixot.
Isklucivo provereni firmi od tipot iskra,bosh ;) ;)
Od kaj imas ti asolna bormasina,od pazar gi kupuvas za 1000den,tie se dobri za motanje konec. :jane: :jane: :jane:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 25, 2014 8:58 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ivanov НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
Odlicno prezentirano Vase.
Edna napomena do site.Nikako ne rabotete so poslabi firmi na bormasini,riknav na ovoj nacin 2 kom,pogotovo ako e jak mixot.
Isklucivo provereni firmi od tipot iskra,bosh ;) ;)
Od kaj imas ti asolna bormasina,od pazar gi kupuvas za 1000den,tie se dobri za motanje konec. :jane: :jane: :jane:
:shake_hand: :shake_hand: :shake_hand: :shake_hand:

zatoa si imam mahina

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 25, 2014 9:08 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
JaneMK НапишиCOLON
ivanov НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
Odlicno prezentirano Vase.
Edna napomena do site.Nikako ne rabotete so poslabi firmi na bormasini,riknav na ovoj nacin 2 kom,pogotovo ako e jak mixot.
Isklucivo provereni firmi od tipot iskra,bosh ;) ;)
Od kaj imas ti asolna bormasina,od pazar gi kupuvas za 1000den,tie se dobri za motanje konec. :jane: :jane: :jane:
:shake_hand: :shake_hand: :shake_hand: :shake_hand:

zatoa si imam mahina
Samo mahinata ti trokira,pa so raka ja pturnuvas da zapali, :jane: :jane: :jane: :jane: :jane: :jane:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 24, 2015 9:20 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Уште еден шприц за наш колега, ви го презентирам и на вас, нема тешки делови за изработка

[ img ]
Деловите се готови, малку почистување

[ img ]
Предниот поклопец со дизните

[ img ]
Дизните са от ПОМ Ф30мм долги 50мм, навојот е М27X1,5
пробиени се за боили 16, 18 и 20мм, бушењето е за 2мм помало од боилата
која сакате да ја правите и да биде калибрирано бушењето

[ img ]
Смената на дизните е лесна и брза

[ img ]
Од внатрешната страна на двата поклопца ставате обавезно гумени дихтунзи

[ img ]
Клипот е со два гумена прстена Ф 70мм дебелина 4мм, многу е важно клипот да се изработи
внимателно, прво без гуми да влегува скоро на О а гумените дихтунзи да се со 0,5мм над надворешниот дијаметар на клипот

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]
Последните снимки се од прицврстувањето на пиштолот кон задниот поклопец.
Убаво е да користете пиштол кој има копче за испуштање на заостанатиот воздух во шприцот
И цевката е готова ама не сум ја исчистил.кога се ќе комплетирам ќе пишам повторно дали се е ОК.
Цевката е со Ф95мм надворешно , долга е 500мм и собира 2,5кг тесто


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 02, 2015 6:22 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
[ img ]

[ img ]

[ img ]


Веке завршен


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 09, 2018 2:30 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONЧет Jул 05, 2018 12:50 pm
МислењаCOLON37
неколку пати ја читам темава и никако да сконтам за што служи шприцов? може некој да ми објасни?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Шприц
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 09, 2018 2:33 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
За кобасици за ролање бојли колега . ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum