www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maј 29, 2024 5:31 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1112131415
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 18, 2019 11:26 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Јан 03, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON158
Филип НапишиCOLON *
За Дојран да. За Велешко не.
[
Како што разбрав,вчера интересно било на Дојран.Фрчеле казни .....


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 19, 2019 12:42 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Околу 280 “рекреативци“ со пријави за риболов на вода без концесија, 100+ мрежи, повеќе ресторани со риба без потекло, лепота.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 19, 2019 3:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON276
Филип НапишиCOLON *
Околу 280 “рекреативци“ со пријави за риболов на вода без концесија, 100+ мрежи, повеќе ресторани со риба без потекло, лепота.
Те чуди нешто ?

Па јавна тајна беше дека се "тамани" рибата од езерото, само што никој не го гледаше тоа. Да беше акцијата пред еден месец, двојно повеќе ќе беа :evil:

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Maр 22, 2019 9:31 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Taka e. Zalno za Dojransko ezero. Se tamanese ribata nekolku meseci bez merka. Nie ribolovcite se zalime na mrezari, deponii i pesokari a ne se gledame samite sto i kolkav izlov pravime so trska.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 22, 2019 4:14 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 13, 2013 12:52 am
МислењаCOLON99
ЛокацијаCOLONСвети Николе
До каде е постапката со доделување на концесии???
Се знае ли одприлика кога ќе бидат доделени?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Maј 25, 2019 2:21 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON2236
ЛокацијаCOLONСкопје
:confused: :confused: :confused:

Знае ли некој нешто за ДемирКапија до каде е концесијата


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 27, 2019 7:39 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Никој ништо не знае, све неспособни.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1112131415

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum