www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 19, 2024 6:55 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS7»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: filmovi za ribolov
ТемаИспратеноCOLONСре Феб 23, 2011 12:28 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Lov na mrena so vobler..(savagear vobler)...

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: filmovi za ribolov
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 24, 2011 5:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Vobleri za klen....

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: filmovi za ribolov
ТемаИспратеноCOLONЧет Maр 03, 2011 2:02 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 1:58 pm
МислењаCOLON282
ЛокацијаCOLONСкопје
На zamunda.net најдов ДВД-а од нивната телевизија hobbyTV. Знам дека на замунда има заебанции од типот на кога дозволуваат регистрација кога не. Исто така за некој би било проблем за симнување преку торент, меѓутоа ако сум почетник во риболовот за ваков тип на ствари не сум и можам да помогнам :). Еве еден линк од првиот од 18 ДВД-а, за чисто да знаете што да барате понатака.
http://zamunda.net/details.php?id=244875&hit=1

Уствари мислам може и вака:

http://zamunda.net/browse.php?search=%D ... incldead=1

_________________
Дајте му на човек риба и тој ќе има храна за еден ден, научете го како да фаќа рибa и сте се ослободиле од него за целиот викенд


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: filmovi za ribolov
ТемаИспратеноCOLONЧет Maр 03, 2011 8:55 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Еј супер Боби :)

Сите ќе ги симнам деноиве :)

Ако некој не може да се регистрира, а сака да си симне, нека пише приватна порака, имам јас повеќе акаунти регистрирано на замунда за вакви случаи ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: filmovi za ribolov
ТемаИспратеноCOLONЧет Maр 03, 2011 10:00 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Јан 19, 2011 2:34 pm
МислењаCOLON403
ЛокацијаCOLONKavadarci -Skopje-Kavadarci
Kolegi,

Jas gi simnav ovie 3 filmcinja i stvarno se pravo uzivanje za zimskite denovi. Od scenario, kamera, fotografija se` si e na svoe mesto.

Jas gi simnav so torrent od www.kiskasstorrent.com vpisete tamu vo search odma ke vi gi dade. Ima 5 ili 6 dela.

[Fishing] Catching the Impossible Part 1 Searching for Gold

[Fishing] Catching the Impossible Part 2 Magic Circles

[Fishing] Catching the Impossible Part 3 A Summer Idyll

Pozdrav,

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: filmovi za ribolov
ТемаИспратеноCOLONСаб Maр 05, 2011 4:53 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Sto moze vobler i negova prezentacija....
http://video.yandex.ru/users/ilia-apostolov/view/958/

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: filmovi za ribolov
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 15, 2011 10:41 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Ludi ribi

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: filmovi za ribolov
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 15, 2011 12:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Za ovie ribi ne ti treba ribolovna oprema podobro ke zavrsi bejzbol oprema palica vo raka i udri :arrow: :arrow:
sum cital za ovaa napast od riba slucajno e donesena vo amerika i pustena ali unistuva bukvalno se pred sebe nekoi zatvoreni tekovi na vodi kako ezera bile tretirani so otrovi za da se unisti aziskiot krap pa posle bile poribuvani so aftoftonite vrsti na ribi,ali na rekite se bezpomosni ne moze da se tretiraat so otrovi,se raboti na nekoja genetska modifikacija koja bi vliajela samo na taa vrsta :?: :?:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: filmovi za ribolov
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 16, 2011 11:05 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Odlicno filmce za (neznam kako da go narecem sed ali u rikverc :lol: ) Joker......

http://zebco-tv.de/ztv/mediadetails.php ... da523fe82b

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: filmovi za ribolov
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 16, 2011 11:27 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
... чудна работа мајку му, кај нив, во Америка се размножвит како никаде на друго место во светот :o Hypophthalmichthys molitrix, Азиски Крап како шо го викет американцине, Сребрен Крап го викет западна Европа или по нашки Толстолобик, не секаде така експлозивно се размножвит. Морат да имат нешто во тие води во Америка шо допринесвит тој така да се размножвит и „уништуват“ све пред себе. Толстолобикот иначе се хранит со филтрирање на водата и не јаде од дно и не напаѓа други риби. Али дечки многу е вкусен ;)

http://www.youtube.com/watch?v=T1NVUV8yhmU


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS7»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum