www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 01, 2024 7:39 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS19»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 5:48 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON255
ЛокацијаCOLONSkopje
Моите први мушички ;)
Partrige&Orange
Јадица :Mustad Signature #16
Тело : Портокалов конец
Нозе :D Еребица
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 5:54 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON255
ЛокацијаCOLONSkopje
Czech Numph

Јадица: Mustad Signature #10 Caddis
Тело: маслинест ,портокалов и дабинг од зајак
Ребра: златна ламета под и најлон конец одозгора
Отежната со оловна жица и обвивка од хируршки ракавици и офарбана со маркер
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 6:11 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON255
ЛокацијаCOLONSkopje
Greenwell's glory

Јадица : Gamakatsu #12
Тело : Жолт конец Uni 6/0
Ребра: Златна жица
Крила : Голуб
Нозе: Петел
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 6:57 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Odlicni se :thumbs_up:

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 7:12 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Јан 22, 2011 2:52 pm
МислењаCOLON60
ЛокацијаCOLONс.Таринци (Штипско)
Фино, последната е најдобра.

Едно прашање: кај да најдам такво менгеме за фиксирање на јадичката?

_________________
Знам дека незнам.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 8:02 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
zalxov НапишиCOLON
Фино, последната е најдобра.

Едно прашање: кај да најдам такво менгеме за фиксирање на јадичката?
kaj pero sara sport

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 16, 2012 10:47 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON384
ЛокацијаCOLONСкопје
Браво cakule, продолжи.

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 17, 2012 7:43 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Менгемиња има кај Перо спроти Бит Пазар и во Проспорт во ГТЦ.

Тоа во Проспорт е почетничко, а кај Перо има едно почетничко и едно посаглам :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 28, 2012 10:22 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON255
ЛокацијаCOLONSkopje
Нови мушички :ok_ok:

Soft hackle
Тело : златна ламета
Опаш : перо од фазан
Гради: дабинг hot orange
Нозе: еребица
Глава: Uni 6/0 orange
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушици - направи сам
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 28, 2012 10:27 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON255
ЛокацијаCOLONSkopje
Wet Fly

Тело: перо од фазанов опаш
Опаш : странично перо од бисерка
ребра: златна жица
гради: дабинг од зајак
крила: примарно перо од фазанови крила
нозе : гризли петел

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS19»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum