www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Maр 03, 2024 5:15 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Риболов со ШТЕК - ПРИХРАНА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 23, 2013 12:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
[ img ]

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов со ШТЕК - ПРИХРАНА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 23, 2013 1:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Оваа тема ќе ја започнеме со презентација на најчесто употребуваните прихрани кои се користат
од страна на спортските риболовци во МК и светот.

Зависно од видот на рибата како и карактеристиките и специфичноста на терените каде се лови со штек
се користат одрдени прихрани во одредена количина .
Една од водечките фабрики за производство на прихрана е СЕНСАС од Франција.Оваа компанија датира од поодамна и е
докажано најдобра на риболовниот пазар во Европа.
Секако тука е и реномираниот бренд Марсел Ван Ден Еинде од Белгија , кој успешно му се приближува на СЕНСАС
со докажаните негови миксови за одредени видови риби.
Од Белгија исто така ни доага фирмата МОНДИЈАЛ Ф ,
оваа фирма е ќерка фирма на СЕНСАС која е специјализирана за Бенелукс пазарот.
Од Полска најпозната компанија за прихрана е ТРАПЕР , оваа компанија во минатото има соработувано - работено за
Белгискиот Ван ДЕН Еинде , во 2004 година оваа соработка пркинува и ТРАПЕР продожува како самостојна фирма на маркетот.
Од Унгарија една од најреномираните и доказани компании за прихрана е МАРОШ МИКС , оваа компанија е релативно млада
но успехот кој го има постигнато за кратко време е очигледен и делотворен.
Тука се и Српската ГИЦА МИКС , како и Бугарската НЕССА.

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов со ШТЕК - ПРИХРАНА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 23, 2013 1:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
SENSAS - Osnova na poveketo miksovi od Sensas za ezero ,kanal e :

SENSAS ETANG ( lake ) EZERO
ovde se prikazani karakteristikite na ovaa hrana :

[ img ]

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов со ШТЕК - ПРИХРАНА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 23, 2013 2:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
SENSAS - GARDONS ( CRVENOPERKA )

[ img ]

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов со ШТЕК - ПРИХРАНА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 23, 2013 2:16 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
SENSAS - CARP 3000

[ img ]

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов со ШТЕК - ПРИХРАНА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 23, 2013 3:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
Se nadevam deka ke napises i za crazy bait prihranata

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов со ШТЕК - ПРИХРАНА
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 24, 2013 2:40 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
[ img ]

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов со ШТЕК - ПРИХРАНА
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 24, 2013 2:59 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
cucul ovie na sen sas hranive nemaat nekoi rezultati na velesko ezero za crvenoperka,, a i najgolem problem e sto sobiraat sitna crvenoperka, ova od iskustvo ti go kazuvam......
ja kosristam hemija krapska za nea, nema promasaj.......

za takmicenje e drugo..zboruvam za sloboden ribolov...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов со ШТЕК - ПРИХРАНА
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 24, 2013 3:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Tocno e Ico , Sensas na nase podnevje ima uspeh samo vo proletniot period .
Van Den Eynde e hranata koja kaj nas ima odlicen rezultat

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболов со ШТЕК - ПРИХРАНА
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 24, 2013 3:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Znaci nas poveceto ovde ne interesira kako ovie hrani ili pak nekoi drugi da gi upotrebime vo sloboden ribolov.Iskreno dosta furav gotovi prihrani posebno Maros i lani Gica mix.Znaci nikakvi posebni razliki ne primetiv vo sporedba so klasicna prihrana so pcenica.
E razlikata se gleda koga lovam na feeder,tuka sekogas sum lovel povece so kupovna vo sporedba so nekoja moja,ali toa e dr. tema.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum