www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jун 19, 2024 2:54 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS147»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:20 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Ne bese isto,beter here,predrag da ne Ja zaebese rabotata so kapenjeto :lol: ki

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:24 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
A be slushnav akvarium nekoj go zemal i se polni so riba :D :D :D :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:36 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON2236
ЛокацијаCOLONСкопје
И јас сум на мислење, а и најлогично е да селекторот-тренерот или како веќе ќе го наречеме има неприкосновени овластувања во работа со националната селекција - ТИМ. Најголемиот проблем е како да се избере истиот. Еднаш во една друга тема дадов еден предл, но најверојатно поради преголема тензија на него немаше никаков осврт.

Идејата ми е следна:
Bobi_Brada НапишиCOLON
Националниот тим се бира од победниците во лига - тоа е ОК, но кој да учествува во лига е прашање. Мислам дека лига би требало да има само 10 екипи и тие екипи да се пласираат во нејзе преку две три селекции. Нешто како II лига, па III лига. Првите 4-5 екипи најдобро пласирани од пониските лиги одат нагоре, но исто така и задните од повисоките лиги одат надоле. СЕПАРАЦИЈА по нивоа.

Друго би вовел освен победа во лига, мислам I, да се бодуваат и учество на купови и пласмани на истите. Различни купови различни бодови. Домашни или меѓународни. Негативни бодови за следна година за 0 риби на светско.

Мое размислислување и видување.
Мислам дека ме разбирате во што ми е поентата.
Мислам дека овака одбраниот национален состав ке биде НАЈЛЕГИТИМЕН


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:55 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON605
Се усрaвте сo "рaчетo" oвие две гoдини,знaчи кoлку индиректнo им гo oспoрувaте успехoт вo лигa нa дечкиве изгледa не сте свесни.
Жaл ми е зa пoвеќетo вaс штo тoлку среќa дa се немaлo инaче лoм ќе нaпрaевте.

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 9:57 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ne se dve nego se tri,i toa e kazano za site vo liga ne za odredeni,vkljucuvajki me i mene a faktot e toj
se dodeka ima secerac liga so poribeni krapcinja ke nema natprevaruvaci za na svetsko.Nikoj ne go osporuva mestoto koe si go osvoile

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:04 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Dimitar НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Никој не го оспорува нивниот минат труд, ама на минат труд никој денес не оди на светско без претходно да се такмичи на официјални натпревари. Тоа е исто како сега да го земат Роналдо пак у Бразил, пошо порано беше одличен и го потеше газот за репрезентацијата. Да, нека ги избере селекторот екипите сам, ама прво нека поминат екипите низ лига како што е редот. Нивното искуство и шетање на сопствен трошок не им дава за право да се стават над другите.

И не мислам дека само отпорот кон МРФ ги одвраќа од лига. Има и една друга работа, тие некогаш биле најдобри, ама денес може да завршат и последни, некои деца да им ги исплескаат газовите. Е од тоа мислам дека повеќето постари натпреварувачи се плашат, повеќе отколку што имаат отпор кон МРФ.
Да треба да поминат лига натпревари,ама на вода како што долукува каде нема да одлучува раката туку знаењето! Не на вода каде од 8 позиции три се добри или одлични,а другите пет бунари и по некоја срека еве пример Јас и Живко со среќна рака ке ги исплескаме пример Сергеј и Тото-манџа.. Поради тоа многу од старите крапџии бегаат од лига.

еве да те демантирам со прост пример ...

зајакот во трето коло на двојка на Крушево , каде што никој не направи резултат , победи во тоа коло :lepi:
кој си знае си знае и ке си ја одработи позицијата ... рачето има удел ама знаењето и искуството се пресудни :thumbs_up:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:06 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
a kolku bese do znaenje na poz.4 :head_bang: :head_bang: :head_bang:
toa rezultirase za promeni vo krajniot rezultat na ekipite vo ligata

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:07 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ТафТабиТ НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Никој не го оспорува нивниот минат труд, ама на минат труд никој денес не оди на светско без претходно да се такмичи на официјални натпревари. Тоа е исто како сега да го земат Роналдо пак у Бразил, пошо порано беше одличен и го потеше газот за репрезентацијата. Да, нека ги избере селекторот екипите сам, ама прво нека поминат екипите низ лига како што е редот. Нивното искуство и шетање на сопствен трошок не им дава за право да се стават над другите.

И не мислам дека само отпорот кон МРФ ги одвраќа од лига. Има и една друга работа, тие некогаш биле најдобри, ама денес може да завршат и последни, некои деца да им ги исплескаат газовите. Е од тоа мислам дека повеќето постари натпреварувачи се плашат, повеќе отколку што имаат отпор кон МРФ.
Да треба да поминат лига натпревари,ама на вода како што долукува каде нема да одлучува раката туку знаењето! Не на вода каде од 8 позиции три се добри или одлични,а другите пет бунари и по некоја срека еве пример Јас и Живко со среќна рака ке ги исплескаме пример Сергеј и Тото-манџа.. Поради тоа многу од старите крапџии бегаат од лига.

еве да те демантирам со прост пример ...

зајакот во трето коло на двојка на Крушево , каде што никој не направи резултат , победи во тоа коло :lepi:
кој си знае си знае и ке си ја одработи позицијата ... рачето има удел ама знаењето и искуството се пресудни :thumbs_up:
zajakot i na poz.6 si ja izraboti kako treba,toa mnogu dokazuva

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:09 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
K&K - шампионите и на 1-ца и на 5-ка си одработија како што треба позиции на кој останатите натпреварувачи не беа така успешни.
:secret:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:11 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
koi natprevaruvaci :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS147»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum